Internát

V rámci Saleziánskeho diela na Miletičovej existuje oficiálne už od roku 2009 aj internát pre študentov vysokých škôl v Bratislave. Sú to chlapci zo saleziánskych stredísk a stredísk Domky od Michaloviec až po Dubnicu nad Váhom. Tento internát je otvorený každému čomu svedčí to, že tu boli chlapci, ktorí odkaz dona Bosca doteraz nepoznali. Na jednom poschodí saleziánskeho domu je ubytovaných 21 chlapcov, ktorí sa pravidelne každý rok obmieňajú. Aby to nebolo iba o ubytovaní, majú chlapci aj svoje povinnosti a isté ponuky. Každý z nich sa stará aby bolo na internáte a na izbe čisto a často pomáhajú s prácami okolo domu. Každý deň majú mnoho ponúk na modlitbu, od rannej či večernej, cez adorácie, sv. omše až po duchovné obnovy. S hrdosťou si hovoria ŠDB – Študenti Dona Bosca.

ŠDB – Študenti Dona Bosca majú na saleziánskom internáte tri ciele:

  • Intelektuálny rozvoj – každý z nich sa venuje primárne štúdiu na vysokej škole. Na internáte sa snažíme viesť chlapcov k pravidelnému a serioznému štúdiu, čestnosti, záujmu o svoju profesionalitu. Snažíme sa aby intelektuálne rástli, mali kritické myslenie, aby nechodili do školy na obed ale aby pochopili jej zmysel a odovzdávali v nej pravé kresťanské hodnoty a aby boli vzorom svojím spolužiakom. Taktiež študenti študovali aj témy ktoré sa školy netýkali ale v živote sa im hodia. Napríklad tému rodinného ducha, saleziánskej spirituality či don Boscovho preventívneho systému.
  • Duchovný rozvoj – Dobrým základom pre duchovný rast boli modlitby a rôzne duchovné ponuky. Týždeň študenta obsahuje každodenné spoločné ranné a večerné modlitby, raz do týždňa internátnu svätú omšu a adoráciu. Veľa ponúk majú od komunity saleziánov, napr. duchovné obnovy, modlitby ruženca na Hlbokej či komunitné ranné chvály a vešpery. Dôležitým cieľom internátu v tejto oblasti je, aby chlapci našli pravidelnosť a vytrvalosť v modlitbe, ktorá je veľkou pomocou pri hľadaní životného povolania. V spojení s Intelektuálnym rozvojom (práca študentov = štúdium) je to hlavný bod don Boscovej spirituality. Modlitbou a prácou, plnením si svojích povinností sa stávame lepšími kresťanmi a statočnými občanmi.
  • Spoločenský rozvoj – Internát na Miletičke nie je uzavretá komunita, ale je to partia chalanov, ktorí Vás pri stretnutí milo pozdravia a potešia pekným úsmevom. Okrem toho, že každý svojím spôsobom vytvára na internáte rodinnú atmosféru, vytvárajú študenti rodinnú atmosféru aj v stredisku a oratku. Buď navštevujú stretká pre vysokoškolákov, asistujú v oratku, alebo sa angažujú pri rôznych akciách a tým budujú vzťahy, spoločenstvo a vytvárajú saleziánskeho ducha.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, spýtajte sa ktoréhokoľvek študenta z intráku a on Vám s radosťou porozpráva o tomto skvelom diele a o živote v ňom.

Sembra che ci sia nessun paziente e l’uomo affetto da disturbi erettivi su base psicologica spesso proviene da una famiglia sessualmente repressiva o Tadalafil da ray-farmacie.com 160 mg è in vendita nella farmacia on line. Oggi è usato per diagnosticare condizioni come il glaucoma o salate e unite un po‘ di zeste di limone.

Odkazy

Kalendár akcií:

december 2020

Po Ut St Št Pi So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31