Farské oznamy

Úmysly sv. omší na príslušný mesiac nájdete v časti: Farnosť -> Úmysly sv. omší.

Týždenný rozpis celebrantov sv. omší a spovedania nájdete v časti: Farnosť ->Sv. omše a spovedanie.

5. nedeľa v cezročnom období 5. 2. 2023

Liturgický kalendár
V pondelok je spomienka sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov; v utorok je ľ.spomienka bl. Piusa IX.; v stredu je ľ.spomienka sv. Jozefíny Bakhity, panny (Svätý otec František vyhlásil tento deň za Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi);  vo štvrtok je ľ.spomienka saleziánky Bl. Euzébie Palominovej  Yenes, panny; v piatok je spomienka sv. Školastiky, panny; v sobotu je ľ.spomienka Preblahoslavenej  Panny Márie Lurdskej

Dnes (nedeľa) popoludní pozývame deti i rodičov na obľúbený Karneval. Začiatok o 15.30, vstup dobrovoľný, kto môže prineste koláčik. Pre deti je  pripravený krásny program.

Vo štvrtok o 10.00 hod. je tzv. Mama omša pre mamičky s deťmi.

V sobotu pozývame všetkých na Veľkú duchovnú obnovu rodín – RODINNÝ DEŇ pre všetkých so začiatkom o 9.00 hod.

Projekt Milovať a ctiť v rámci Národného týždňa manželstva pozýva na prednášku Richarda Vašečku na tému Dobré manželstvo na celý život, ktorá sa uskutoční v stredu 15.2. po večernej svätej omši, teda o 18:45, v sále pod kostolom na Miletičke.

V mesiaci január ste prispeli na projekt Kvapka pre nové oratko sumou 6068 eur. Úprimné Pán Boh zaplať všetkým darcom, za ktorých sa modlime a slúžime sv. omšu každú sobotu.


4. nedeľa v cezročnom období 29. 1. 2023

Liturgický kalendár
V pondelok je ľ. spomienka bl. Bronislava Markiewicz, kňaza; v utorok je slávnosť sv. Jána Bosca, kňaza a zakladateľa saleziánskeho diela – pozývame na slávnostnú sv. omšu o 18.00, ktorú bude celebrovať otec biskup Jozef Haľko. Sv.omša bude aj streamovaná pre tých, ktorí sa jej nemôžu zúčastniť. Po sv. omši pozývame do našej oratkovskej čajovne.

V stredu je spomienka na zosnulých členov Saleziánskej spoločnosti.

Vo štvrtok je sviatok Obetovanie Pána: doneste si sviece, ráno i večer ich budeme požehnávať; v piatok je ľ. spomienka sv. Blažeja, biskupa a mučeníka. Bude požehnanie hrdla.  

Nasledujúci týždeň je prvý piatok. Spovedáme ako obvykle počas prvopiatkového týždňa.

Dnes (nedeľa) popoludní od 15:30 sa tešíme na zábavno-kultúrny program Don Bosco Show. Všetkých srdečne pozývame. Na záver bude spoločné agapé z toho, čo spoločne donesieme. 

Vo štvrtok o 19.00 je animovaná adorácia, od 20.00 bude adorácia pokračovať v tichu.

Vo štvrtok 2. februára 2023, v deň sviatku Obetovania Pána a Svetového dňa zasväteného života, bude o 17.00 v Katedrále sv. Martina sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský svätú omšu. Všetci ste srdečne pozvaní.

Budúcu nedeľu pozývame deti i rodičov na obľúbený Karneval. Začiatok o 15.30, vstup dobrovoľný, kto môže prineste koláčik.

Pozývame vás na darovanie krvi do Domu Quo Vadis v utorok 7.2 od 8:00 – 11:00.  Nebojte sa a poďte to skúsiť, aj keď prvýkrát. Je potrebné sa prihlásiť na www.domquovadis.sk Ďakujeme za všetkých, ktorým aj vaša krv pomôže prežiť.

Dnes (nedeľa) sa ideme spoločne modliť ruženec za povolania na Hlbokú cestu, odchod spred kostola je o 19:10, začiatok modlitby  19:40.